Evde360 Hakkında

Evde360 Hakkında


EVDE360’a hoş geldiniz.

Türkiye enerji sektörüne yön veren PALMET Enerji’nin bir şirketi olan EVDE360, Türkiye’de Akıllı Ev Sistemlerini tek bir platform altında toplayarak tüketiciye ulaştırma hedefiyle kurulmuştur. EVDE360, birbirinden önemli markaların ürünlerini tüketicilerle buluşturmaktadır. EVDE360’da satılan bütün sistemler evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz ürünlerden oluşmaktadır. 

Peki, akıllı ev sistemleri ne demek?

Akıllı ev sistemleri, akıllı telefonlar ve birbirine bağlı cihazlar kullanılarak aydınlatmadan güvenliğe, enerjiden ev otomasyonuna kadar birçok konuda tüketiciye destek olan, ev konforunu artıran sistem ve ürünleri kapsamaktadır. Tüketicinin, akıllı cep telefonlarına ve/veya tabletlerine yüklenmiş olan uygulamalarla evlerinin güvenliğini, konforunu ve enerji verimliliğini kontrol edebildiği sistemlerdir. PALMET ŞİRKETLER GRUBU1984 yılında kurulan PALMET Şirketler Grubu, Türkiye enerji sektörünün ilk yatırımcılarından biridir. Enerji sektörüne yön veren PALMET; PALGAZ, İZGAZ ve PALEN şirketleriyle Gebze, Kocaeli ve Erzurum şehirlerine doğal gaz arzı sağlamaktadır. Şehir içi doğal gaz dağıtımı, doğal gaz ticareti, elektrik üretimi ve elektrik ticareti alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

770 MW gücündeki Baymina Doğalgaz Çevrim Santrali, 60 MW gücündeki Delta Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali, ve 62 MW gücündeki Ales Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali ile toplam 892 MW’lık kurulu güce sahiptir. Diğer yandan Erzincan ilinde kuracağı 283 MW gücündeki Eriç Barajı ve HES Projesi’nin inşaat aşamasına gelmiştir.

 

3 lisans bölgesinde 2 il 28 ilçede 900 bini aşkın aboneye hizmet veren şirket, yıllık 6 milyar metreküp gaz hacmi ile Türkiye’de tüketilen doğal gazın %10’unu dağıtım şebekeleri ve doğal gaz çevrim santralleri üzerinden yönetmektedir.

PALMET ENERJİ, Gazport şirketi ile 2009 yılında doğal gaz toptan satış ve ticaret faaliyetlerine başlamıştır. PALMET ayrıca Palport Elektrik Tic. A.Ş. ile toptan ve perakende elektrik ticaret piyasasında 2013’ten beri aktif rol oynamaktadır. 

Palmet Mühendislik ise grubun tüm yatırımlarında mühendislik ve taahhüt işlerini yüklenmektedir. Ayrıca uzmanlık sahasındaki Telekom, IT ve enerji altyapılarının tasarımı, uygulanması ve işletilmesi konularında dünya çapında faaliyetlerini sürdürmektedir..