YENİ NORMAL DÖNEM İÇİN YENİ NORMAL ELEKTRONİK HEDİYELER 


 Tüm dünya gibi ülkemizin de corona virüs salgınıyla mücadele ettiği şu günlerde sosyal izolasyon bireysel ve toplumsal açıdan oldukça önemli. Pek çoğumuz hala günlerini evde geçiriyor ve kalabalık ortamlardan kaçınıyor. Ancak hayat rutinlerimizi bir anda değiştirmemiz söz konusu değil. Haliyle tedbirler alındığı sürece; kendi alanlarımızda eğlencelerimize devam etmemiz gerekiyorPek çoğumuz bu alışılmadık süreçte kendimize yepyeni eğlence yolları keşfedip yeni hobiler edindik. Sizler de yeni normal dönemde sevdiklerinize, yaklaşan doğum günlerinde ya da özel günlerde nasıl bir hediye alacağınız konusunda kararsızsanız gelin hep birlikte ‘’yeni normal dönem için yeni normal elektronik hediyeleri’’ inceleyelim :)


1-ROBOT SÜPÜRGELER:


Sosyal izolasyon döneminde her ne kadar en çok zamanı evimizde geçirmiş olsak da evlerimize, ev bireylerinden başka kimseleri çağıramaz durumdaydık. Günlük hayat rutinlerinde evlerine temizlik açısından yardımcı alan kişilerin pek çoğu, pandemi dönemi ile birlikte ev temizliği için robot süpürgeleri tercih eder oldu.Farklı markalara ait farklı modeller ile piyasada yüzlerce robot süpürge modelleri yer almakta. Robot süpürgelerin özelliklerine gelin birlikte göz atalım. 
Evlerimizdeki en büyük yardımcılarımızdan biri olan robot süpürgeler, çalışmaya başladıktan sonra evin haritasını çıkartır ve dilediğimiz zaman bölge bazlı çalıştırabiliriz.


Altındaki sensörler sayesinde boş alanları güvenle tanımlayabilir, böylece merdivenden düşme olasılığını tamamen ortadan kaldırır.
Robot süpürgeniz; durur, geri döner ve tekerleklerin altında sağlam bir zemin olduğundan emin olduktan sonra temizlemeye devam eder.  Çok yönlü temizleme sistemi sayesinde, zemindeki hayvan tüylerinini de kolaylıkla temizler. Filtresi ile de tüyleri, ince toz ve kırıntıları verimli bir şekilde süpürülür.Yukarıda bahsettiğimiz özelliklerin yanı sıra robot süpürgelerin; kendi kendini şarj edebilme, haritalandırma, paspas ve uzun kullanım, farklı zeminleri algılama gibi ekstra özellikleri de bulunmaktadır.  
 Evde360’den iRobot Roomba 605, iRobot Roomba 671, Tesvor X500 Pro, Tesvor T8 markalarının robot süpürge modellerini inceleyebilir, aklınıza takılan herhangi bir soru için bize ulaşabilirsiniz.

2-AKILLI SAATLER:

Klasik bir saatten çok daha fazla işleve sahip olan akıllı saatler her geçen gün daha da çok tercih edilen bir ürün haline gelmiştir. Ayrıca her geçen gün yenilenen ve yeni özelliklerle bizlere sunulan akıllı saatler, pandemi döneminde de en çok tercih edilen ürünlerden biri oldu. Akıllı saatlerin ne gibi özellikleri olduğunu merak ediyorsanız gelin beraber inceleyelim.  

Evde veya dışarıda spor yaptığımız zamanların vazgeçilmezi olan akıllı saatler kalp atış hızımızı ölçer ve rutin olarak yaptığımız egzersizlerimizi kaydeder. Böylelikle yaptığımız egzersizleri geriye dönük olarak da görebilir ve alacağımız sonuçlara göre egzersizlerimizi planlayabiliriz.


Akıllı saatlerin bir başka özelliği ise telefonlarımızı cebimizden çıkarmadan; müziği,aramaları, hava durumunu ve uygulamalardan gelen bildirimleri doğrudan saatimizden kontrol edebiliriz.


Evde360’de yer alan  Amazingfit 1910 GTR akıllı saatin özelliklerinden olan GLONASS çift modlu konumlandırma sistemi ile koşma, bisiklete binme, yüzme, dağcılık, vb. gibi 12 spor modu ile sporumuzu daha profesyonel hale getirmemizi sağlıyor. 
 3-PHILIPS HUE ÜRÜNLERİ:  

Akıllı ev ürünleri ve teknolojik hediyeler kategorisinin olmazsa olmazlarından bir diğeri de tabi ki Philips Hue serisi!
Yeni normal dönem ile birlikte evlerimizde geçirdiğimiz sürenin uzaması, pek çoğumuzun evlerimizde yeni alanlar yaratmamıza olanak sağladı. Philips Hue serisi ile; dizi, film, belgesel gecelerimizi reklendirerek evlerimizde güzel bir ambiyans yaratabiliriz. 


 İşte bu ambiyansı yaratmak için ihtiyacımız olan ürünler ve özelliklerini sizler için bir araya getirdik :)

Philips Hue Play:

Çok yönlü bir akıllı lamba olan Philips Hue Play; oturma odasının, eğlence alanının veya film odasının atmosferini bir anda değiştirebilir. 
Yeni normal dönemde evlerinizde; özel anlar yaratmak, parti için ortam oluşturmak veya sadece akşamları bambaşka renklerde ambiyanslar yaratmak için Philips Hue Play sizlere 16 milyonun üzerinde renk seçeneği sunar.


Philips Hue Bloom V4:

Aynı şekilde Philips Hue Bloom V4 dolaylı ortam aydınlatması için tasarlanmıştır ve evinizdeki belirli mobilyalara veya mimari özelliklere vurgu yapmak için idealdir.  İster televizyonunuzun yanında dursun, ister masanıza yerleştirin ya da en sevdiğiniz resmin hemen üzerine koyun. Philips Hue Bloom V4 ile 16 milyon renk arasından istediğiniz rengi seçerek evinizde rengarenk bir ambiyas yaratabilirsiniz.

Hue Led Şeritler:

Philips Hue Led Şeritler, modunuzu ayarlamak için harika bir üründür. Işık şeritlerinin renklerini ve yoğunluklarını kontrol edebilir, modunuza göre ambiyansınızı değiştirebilirsiniz.

 
Philips Hue Led Şerit ile bulunduğunuz ortamın ışıklandırmasını daha güçlü bir hale getirebilir, Hue Hareket Sensörü ile de ışıklarınızın otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz. Philips Hue Led Şerit, 1 metrelik uzatmalar sayesinde 10 metreye kadar uzatılabilir. Aynı zamanda ilk uzatmadan son uzatmaya kadar tam renk tutarlılığı sağlar.

 Eğer Hue sisteminin tüm bu yaratıcılığından faydalanmak istiyorsanız , ihtiyacınız olan tek şey ürünlerinizi Hue Bridge’e bağlamak! 

Philips Hue Bridge:

Philips Hue Bridge, Philips hue uygulaması üzerinden tüm Philips hue ürünlerinizi kontrol etmenizi sağlayan beyindir. Philips hue bridge'i kurup Philips hue uygulamasını akıllı cihazınıza indirdikten sonra hayal gücünüzü özgür bırakıp kendi sisteminizi kolaylıkla oluşturabilirsiniz.Tüm bu önerilere ek olarak, aşağıdan sizler için oluşturduğumuz paketlere ve diğer Philips Hue ürünlerine de ulaşabilirsiniz.
Philips Hue ürünlerine sahip olduktan sonra Philips Hue ürünlerinin kurulumu ve çok daha fazlası için  Philips Hue Başlangıç Kılavuzu makalemize göz atabilirsiniz.
  
4- GAMER PACK:

Oyun tutkunu sevdiklerinize alabileceğiniz hediyelerin başında gelen Philips Hue Gamer serisi tam size göre :)


Philips Hue Gamer serisi; filmler, müzikler ve ışık ile uyumlu halde çalışmasının yanı sıra oyun sistemleri ile de senkronize bir şekilde çalışarak bilgisayar oyunlarını daha donanımlı ve keyifli hale getirir.


Evde360 ekibi olarak hazırladığımız Philips Hue Gamer Packlerden, hediye alacağınız kişinin ilgi ve ihtiyaçlarına göre olanını seçip, zevkle oynadığı oyunlarını renklendirebilirsiniz. 5- KLAVYE,MOUSE,KULAKLIK:

Bunlara ek olarak bilgisayar oyunlarını daha donanımlı hale getirmek için alınabilecek hediyeler, Philips Hue ürünlerinden oluşan Gamer packlerle sınırlı değil! 
Evde360’de bulunan Gaming klavyeler, birbirinden farklı özellikleri ile oyun zevkinizi daha üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor. Normal bir klavyeden farklı olarak oyuncu klavyelerinde, 10dan fazla tuşa aynı anda bastığınızda hepsi aynı anda algılanır. Gamer klavyelerin bir diğer ayırt edici özelliği ise hızlı yanıt süresidir. Klavyede bulunan bir tuşa bastığınız andan itibaren başlayan ve bilgisayar ekranında etkisini görene kadar geçen süre olarak anlatılabilir.


  Klavyenizde ‘’hızlı yanıt süresi’’ özelliğinin olması bilgisayar oyunlarlarınızda üst sıralara çıkmanızı sağlayacaktır.

Aynı şekilde birbirinden farklı pek çok özelliklere sahip Gaming mouseler, bilgisayar oyunlarında eşsiz bir heyecan yaratıyor. 
Normal mouselarda aynı anda iki butona bastığınızda genellikle sadece bir tanesi algılanır ve işleme sokulurken, oyuncu mouseları farklı butonlara aynı anda basıldığında iki eylemi de algılar ve işleme sokar. 


Evde360’de bu özelliklere sahip; HP, Dexim, Rampage, Trust gibi pek çok marka çeşidinde Gamer Mouse bulabilirsiniz. 
  
Ve tabi ki bilgisayar oyunlarının olmazsa olmazlarından biri olan Kulaklıklar, yeni dönemde tercih edilebilecek en güzel hediyelerden biri. 


Gamer kulaklıklar sadece oyunun seslerini size iletmekle kalmaz, oynadığınız online oyunlarda ekip arkadaşlarınızla iletişim kurmanıza ve bu sayede takım olarak daha keyifli ve başarılı bir oyun çıkartmanıza yardımcı olur.  Aynı zamanda oyuncu kulaklıklarında dahili mikrofonlar da bulunmaktadır.

Hoparlör üzerine monte edilmiş mikrofonu sayesinde maksimum performans sağlayan Snopy Gamer Kulaklık, bilgisayar oyunlarınızda size en iyi oyun deneyimini sağlarken hem sizi dış dünyadaki seslerden izole eder hem de oyun seslerinin dışarıya çıkmasını önleyerek etrafınızdakilerin rahatsız olmasını önler.


Tasarıma önem verenler için ise, 7 Renk geçişli led aydınlatması ile kulaklıklar arasında popüler olan Rampage marka kulaklık; gizli mikrofon, 7.1 Kanal ses özelliği ve dışa ses sızdırmaz yapısı özelliklerine de sahiptir.        
     
Ürünler ile ilgili tüm sorularınız için bize 0850 304 43 82 telefonunudan ya da bize, ''bize ulaşın'' formundan ulaşabilirsiniz. 
  
Eğer okumadıysanız, daha önce yayınlamış olduğumuz “Wifi ve ağ ürünleri” makalesini de okuyup yorumlarınızı bizimle sosyal medya hesaplarımızdan paylaşabilirsiniz :)