Evimizin Yeni Nesil Yardımcıları;

Robot Süpürgeler


Modern hayatın içindeki en büyük problemimiz zamansızlık. Yoğun geçen iş hayatıyla özel hayatımızdaki işlerimize ve sorumluluklarımıza yetişemez olduk. Oysa hayatımızda bize destek olan, yardım eden birileri olsa yükümüz ne kadar da hafifler değil mi?  İşte tam bu noktada teknoloji en büyük destekçimiz oluyor. Her geçen gün gelişen ve değişen teknoloji ile hayatımıza yeni yardımcılar giriyor. Bunlardan biri de yeni nesil yardımcılarımız robot süpürgeler.

Evimizde robot süpürgeler ile temizlik artık hiç olmadığı kadar kolay. İstenilen her anda evimizi süpürüp paspaslayabilen bu cihazlar sadece telefonumuzdan vereceğimiz tek bir komut ile göreve hazır. 

Hadi gelin robot süpürgeleri daha detaylı inceleyelim.


Robot Süpürgelerin Özellikleri Nelerdir?


Zemin temizliği yapan robot süpürgeler tabanında bulunan fırçalar ve vakum gücü sayesinde zemindeki kiri temizliyor. Çektiği kiri filtreden geçirerek toz haznesine gönderiyor.

Robot süpürgeler bir elektrik süpürgesi mantığıyla çalışsa da aslında daha fazlasını yapıyor. Elektrikli süpürgeler sadece süpürme yaparken robot süpürgeler içinde bulunan su haznesi sayesinde yerleri paspaslayabiliyor. Ve bunların hepsi otomatik gerçekleşiyor. Bize düşen sadece robot süpürgenin haznelerini temizlemek oluyor.

Odoo • Text and Image
Odoo • Image and Text

Robot süpürgeler şarj ile çalışıyor ve şarj istasyonları bulunuyor. Kendilerini şarj ettikleri bu istasyonlardan temizlik başlarken ayrılıyor temizlik bittikten sonra tekrar geri dönüyorlar. Akıllı telefonlarımızda bulunan uygulamaları sayesinde belli bir zamanlayıcıya ayarlayarak istediğimiz günlerde ve saat aralığında temizliğimizi gerçekleştirebiliyoruz. Bunun yanında uygulama ani durumlarda yakından veya uzaktan verebileceğimiz komutlar ile süpürme, paspaslama veya her iki işlemi de gerçekleştirebilmemize imkan sunuyor.

Robot süpürgelerin uygulamalarından yapılan haritalama ile nerelerin temizlenip temizlenmeyeceği de bizim tercihimize kalıyor. Uygulamada bulunan haritalama sistemi bize nerelerin temizlenip temizlenmediğini gösterirken bir yandan da robotun sağa sola çarpmadan evimizdeki her noktayı sistematik şekilde temizlemesini sağlıyor. 

Neden Robot Süpürge Almalıyız?


Robot süpürgelerin  bize sundukları vakit kazancının yanı sıra hayatımıza sağladıkları birçok fayda olduğunu söyleyebiliriz.

 Robot süpürgeler sistematik olarak belli günler ve saatler içerisinde yaptığı temizlik ile evimizin düzenli temizlik rutini oluşturmasını sağlıyor.


Evimizde birlikte yaşadığımız tüylü dostlarımızın belli dönemlerde daha fazla döktükleri tüylerle beraber bizlere daha çok iş yükü düşebiliyor. Robot süpürgeler bu gibi durumları da eforsuz  şekilde atlatmamızda en büyük yardımcımız oluyor.

Odoo • Image and Text