Philips Hue Başlangıç Kılavuzu


 

Philips Hue Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!


Akıllı Ev Sitemleri kurulumu yapmanıza yardımcı olmak için, kapsamlı bir Philips Hue kılavuzu oluşturduk.


Akıllı bir eve sahip olmaya karar verdiyseniz ve hala Philips Hue’yu duymadıysanız yeterince araştırma yapmadınız demektir. Kendi ürün kategorisinde en iyisi sayılan Philips Hue akıllı ışıklar, artık her yerde. Philips Hue ailesinin biraz karışık ayrıntılara sahip olduğunun farkındayız. Hue’nun genellikle tüm ürünleri ayrı satılıyor ve bunlar için iyi bir kullanım kılavuzu bulmak oldukça zor.Akıllı ev sistemlerini hiç zorlanmadan ve canınızı sıkmadan kurabilmeniz için sizi Philips Hue kullanım kılavuzu ile tanıştıralım.Evde360 Philips Hue kullanım kılavuzu sayesinde akıllı evinizi rahatlıkla kurmaya hazır mısınız?


Öyleyse başlayalım!


Philips Hue’nun Tarihi


Philips Hue akıllı ev sistemlerinin en bilinen markalarından biridir. Philips'in, akıllı lambaları büyük kitlelere tanıtan ilk büyük şirket olduğunu söyleyebiliriz. Philips, Philips Hue’yu akıllı evlerin futuristik bir rüya olduğu 2012 yılında, piyasaya sürdü.Hue ilk olarak Apple Store’a özel olarak tasarlandı ve çoğunlukla IOS kullanıcılarını hedef aldı fakat artık dijital asistanlar ve diğer akıllı ürünler gibi birçok cihaz ve işletim sistemi ile uyumlu halde. Bunun yanında farklı aydınlatma ürünlerinin de sayısı arttı. Philips şimdi çeşitli ampuller, ışık şeritleri ve aydınlatma çözümleri sunuyor.


Philips Hue Aydınlatma Sistemi:


Philips Hue büyüyor ve size geniş bir akıllı ışık yelpazesi sunuyor. Philips Hue Aydınlatma Sistemini istediğiniz renkte kullanabiliyorsunuz. Hue'ları telefonunuza entegre ettikten sonra renklerini dilediğiniz şekilde değiştirebiliyorsunuz. Üstelik ayarlayabileceğiniz tam 16 milyon renk var!


Hue'nun en büyük avantajlarından biri de siz başka bir odadayken evin diğer odalarındaki ışıkları da telefonunuzdan veya sesinizle kontrol edebiliyor olmanız. Daha da fazlası: Uzun bir tatile çıktığınız zaman telefonunuzdan komut vererek evinizin ışıklarını yakabiliyor ve evdeymişsiniz izlenimi verebiliyorsunuz.


Hue'lar aynı zamanda televizyonunuz, dinlediğiniz müzik, oynadığınız oyun ile senkronize olabiliyor. Yani ister bir film gecesi, ev partisi ya da oyun gecesi için ister sakin ve dinlendirici bir gün için kısacası dilediğiniz her an ve ortam için istediğiniz ambiyansı kolayca oluşturabilirsiniz.Bu ürünlerin bazılarını inceleyelim:Hue Akıllı Ampuller:


Philips Hue akıllı ampuller genellikle en popüler ürünler arasındadır, çünkü kurulum süreçleri normal bir ampul takmak kadar kolaydır. Bunları herhangi bir standart sokete takarak evinizi Hue Aydınlatma Sistemi ile tanıştırabilirsiniz. Elbette, Stardart bir Hue ampule renk değiştirebilme ve alternatif tasarımlar gibi yeni özellikler eklendiğinde, maliyetleri de artıyor.
Hue Led Şeritler:


Philips Hue Led Şeritler modunuzu ayarlamak için harikadır. Işık şeritlerinin renklerini ve yoğunluklarını kontrol edebilir, , modunuza göre ambiyansınızı değiştirebilirsiniz.

 

Dekoratif Aydınlatma:


Philips Hue Go, evinizdeki en çok yöne sahip aydınlatma sistemidir. Hue Go’yu prize taktıktan sonra renkli veya beyaz ışıkla duvarlarınızı renklendirebilirsiniz.Hue Go, şarj edilebilir dahili bir pilden güç alır ve 3 saate kadar kullanılabilir. Ayrıca, taşınabilir moddayken tamamen akıllı cihazınız ile yönetilebilir. Dahili akıllı pil yönetimi maksimum kullanımı garanti eder. Philips Hue Go, su geçirmez olmamasına rağmen yüksek neme dayanacak şekilde tasarlanmıştır.


Aynı şekilde Philips Hue Bloom dolaylı ortam aydınlatması için tasarlanmıştır ve evinizdeki belirli mobilyalara veya mimari özelliklere vurgu yapmak için idealdir. Fişli bir ürün olduğu için de prizin olduğu herhangi bir yere kolaylıkla taşıyıp yerleştirebilirsiniz. İster televizyon dolabınızın içine koyun, ister masanıza yerleştirin ya da en sevdiğiniz resmin hemen üzerine koyun. 16 milyon renk arasından seçim yapabilir ve renkleri vurgulayabilir, evinize vurgu katabilirsiniz. Philips Hue Bloom ile renkleri serpiştirerek istediğiniz alanı aydınlatın veya duvarlarınızı olağanüstü gölgelerle süsleyin. Yoğunluğu azaltın ve şık ışık efektleri için yumuşak renk tonlarını karıştırın.TV izleme deneyiminizi tüm odaya yayabilir veya ışığı en sevdiğiniz müzikle senkronize ederek ritme nasıl tepki verdiğini görebilirsiniz. Philips Hue uygulamasını indirin ve bu zengin aydınlatma teknolojisi ile yapabileceğiniz büyüleyici şeyleri keşfedin.


Diğer dekoratif aydınlatma ürünlerine de göz atabilirsiniz.
Philips Hue Play ve Gaming:


Philips Hue akıllı aydınlatma sistemleri film geceleri ve oyun dünyası için de harikadır. Hue Play ile kendinizi izlediğiniz filmin, oynadığınız oyunun veya dinlediğiniz müziğin içinde kaybedebilirsiniz. Seçebileceğiniz milyonlarca renk ve sayısız aydınlatma seçeneğiyle herhangi bir oturma odasını özel sinemanıza ya da oyun salonunuza dönüştürebilirsiniz!Philips Hue serisi, oyun sisteminiz ile entegre olarak size bambaşka bir oyun deneyimi sunuyor! Philips Hue ile sadece oyunlarınız değil, izlediğiniz tüm filmler, dinlediğiniz tüm müzikler ışığınız ile uyumlu hale geliyor. Evde360 Ekibi olarak sizin için hazırladığımız Gamer Paketler oyunlarınızı renklendirmek için ihtiyacınız olandan daha fazlasını size sunuyor.  Gamer paketler oyuncular için tasarlanmış ve başlangıçtan ileri seviyeye kadar genişletilmiş paketlerdir. Philips Hue’nun size sağladığı oyun deneyiminden memnun kalmanız halinde paketinizi dilediğiniz şekilde genişletebilirsiniz.


Mükemmel aydınlatma ile dilediğiniz yoğun oyun deneyimini yaşamanız için ihtiyacınız olan bir Hue Bridge, Hue renk değiştirebilen ışıklar ve telefonunuzda Hue Sync uygulaması! Evde360 olarak sizin için hazırladığımız paketleri istediğiniz büyüklükte tercih edebilirsiniz. Oyun dünyasına ya da Philips Hue’nun mükemmel aydınlatma sistemlerine yeni başlıyorsanız başlangıç paketimizi, daha yoğun bir oyun zevki için ileri paketlerimizi önerebiliriz.


Oyun dünyasının en vazgeçilmez aydınlatma ürünlerinden biri de çoğu gamer paketimizin içeriğinde bulunan Philips Hue Play’dir. Hue Play light bar ışık çubuğu ile canlı ambiyansınızı geliştirebilir, 16 milyon renk arasından seçim yapıp farklı görünümlerin keyfine varabilirsiniz.Daha heyecanlı bir ambiyans için oynadığınız oyunla ya da dinlediğiniz müzikle ışığınızı Hue Sync uygulaması üzerinden senkronize edin ve ışığın oyununuza veya müziğinize sağladığı uyumla benzersiz bir keyif yaşayın! Daha fazlasını isterseniz hayal ettiğiniz ambiyansı oluşturmak için Philips Hue Gamer Paketlerine ve Film Paketine göz atabilirsiniz.


Kontroller:
Philips Hue uygulamasını, zigbee köprülerini, sanal asistanları rahatlıkla kullanabilmenize rağmen Philips, deneyimlerinizi daha sorunsuz hale getirmek için fiziksel kontrol cihazları da satıyor. Bunlar; Hue Hareket Sensörü ve Hue TAP Anahtarını içeriyor.


Philips Hue Başlangıç Kitlerini Dikkate Alın!Philips, akıllı ev sistemleri projesini çok fazla mücadele etmeden kurmak isteyen sizler için, başlangıç kitleri satıyor. Bu paketler, birkaç ampul ve onları kontrol edebilen köprü veya dimmerları içeriyor. 


Özellikle Hue dünyasıyla yeni tanışıyorsanız, benzersiz aydınlatma deneyimine başlamak için bu başlangıç paketleri harika olacaktır. 


Philips Hue Bridge Nedir?


Philips Hue Bridge, sizin akıllı ışık ekosisteminizin beynidir. Hue Bridge, evinizde yaklaşık 50 ışık bağlantısı kurabilir ve bu bağlantılara ne yapacağını, nasıl yapılacağını ve ne zaman yapacağını bildirir.Philips Hue ışıklarını, dimmer anahtarlı veya yeni Amazon Echo Plus içeren Philips Hue Bridge olmadan kullanabilirsiniz ancak tam deneyimi sadece Philips Hue Bridge ile sağlayabilirsiniz.


Philips Hue Bridge, senaryolar ayarlamanıza, daha fazla sensör kullanmanıza, OTA güncellemelerini almanıza ve daha fazlasını yapmanıza olanak tanır.


Ufkunuzu genişletin!


Philips Hue Bridge'e sahip olmanın ve Philips’in kendi uygulamasını kullanmanın bazı avantajları vardır. Ancak kendinizi Philips'in güvenli ekosistemine kilitlemek istemeyebilirsiniz çünkü Philips Hue, bir dizi başka ürün ve hizmete sahip. Philips Hue'yu diğer akıllı ürünlerle uyumlu hale getirmek için IFTTT, AppleHomekit ve diğer hub'ları kullanabilirsiniz.Philips Hue ile istediğiniz zaman ışıkları kapatabilir, gün doğumunu taklit ederek giderek artan ışıkla, çalar saatin yüksek sesiyle uyandırılmak yerine doğal biçimde uyanmanın tadını çıkarabilirsiniz. Akıllı evinizin evden ayrıldığınızı bilmesini sağlayacak bir  ayar oluşturabilirsiniz. Böylece siz evde yokken evdeymişsiniz izlenimi vermek için ışıkları açıp kapatabilirsiniz.Bunlara ek olarak, Philips Hue Bridge’e Google Home ve Amazon Echo gibi dijital asistan hoparlörleri ekleyebilir ve ses komutlarını kullanarak evinizi sezgisel olarak kontrol edebilirsiniz. Bu işlemleri böyle bir kolaylıkla yapmak sizin için gerçekten eğlenceli olacaktır.


Özetle:


Artık Philips Hue hakkında bilmeniz gereken her şeyi biliyorsunuz. Aslında ekosistem gözüktüğü kadar karmaşık değil, fakat bulmacanın içinde çok fazla parça olduğu için kafa karıştırıcı gözükebiliyor. Özellikle bu süreç boyunca size yol gösterecek kimse yoksa, artık bu makale sayesinde Philips Hue ile tanışabilir ve istediğiniz ürünlerle veya paketlerle kendi ambiyansınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.
Umarız Evde360 olarak hazırladığımız bu kılavuz size en iyi şekilde yardımcı olur.


Philips Hue ile evinizi daha akıllı hale getirmeye hazır mısınız? Philips Hue hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirmek için yorum yapabilirsiniz!Eğer akıllı aydınlatma sistemlerinin ve diğer akıllı sistemlerin nasıl çalıştığını merak ediyorsanız Nesnelerin İnterneti ve Akıllı Evler isimli makalemizi okuyabilirsiniz.