Normal Bir Klima ve Kombi Nasıl Akıllı Hale Getirilir?

Akıllı Ev Sistemleri:

Akıllı Ev Sistemleri, ev sahiplerine konfor, güvenlik, enerji verimliliği (düşük işletme maliyetleri) ve kolaylık sağlayan bir ev sistemidir.

"Akıllı Ev", birbirleriyle iletişim kurabilen, aydınlatma, ısıtma, klima, TV, bilgisayar, eğlence, ses ve görüntü sistemleri, güvenlik ve kamera sistemlerine sahip cihazların yer aldığı teknolojik ev yapısıdır.

Akıllı ev teknolojisi sayesinde evdeki herhangi bir odadan ya da dünyanın herhangi bir yerinden telefon veya internet yoluyla evinizi kontrol edebiliyorsunuz.

Akıllı evlerin kurulumu, ev ve bina sakinlerine çeşitli faydalar sağlar. Bunlar; teknolojinin ve kişisel bilginin son 30 yılda bize getirdiği faydalar gibi para, zaman ve enerji tasarrufudur.
 


Günümüzdeki evlerin çoğunda bu cihazlar ve sistemler yerleşik değildir fakat siz de evinizi son teknolojiye uyarlamak ve hayatınızı daha kolay bir hale getirmek istiyorsanız Evde360’de satılan ürünler ile bina yapısında hiçbir değişiklik yapmaya gerek olmadan kolay bir şekilde akıllı evinizi oluşturabilirsiniz.

Nesnelerin interneti ile akıllı hale gelen prizler, kameralar, termostatlar gibi artık kombi ve klimalar da akıllı hale getirilebiliyor.

Mevsim değişikliklerine bağlı olarak ev ısısını ayarlamanın ne kadar zor olduğunun Evde360 olarak farkındayız.

Bu sebeple bu makalemizde sizlere akıllı olmayan klima ve kombinizi nasıl akıllı hale getirebileceğinizden bahsedeceğiz.

Akıllı olmayan kombi ve klimanızı nasıl akıllı hale getirebilirsiniz?

Bunu yapmak Cosa Akıllı Kombi-Klima Paketiyle mümkün!

Cosa, siz evde değilken bile Cosa mobil uygulaması ya da web üzerinden kombinizi ve klimanızı kontrol edebilmenizi sağlar.
 
Ayrıca Cosa istasyon ünitesi üzerinde yer alan buton ile ev, uyku, dışarı modları arasında geçiş yapabilirsiniz.

Cosa Klima Paketi:

Sizlerin de bildiği gibi bunaltıcı yaz sıcaklarının evinizdeki ve işyerinizdeki tek çözümü klimadır! Fakat klimayı doğru kullanmadığımız durumlarda sağlığımıza zararlı olabiliyor. Şimdi klimanızı sağlıklı, konforlu ve tasarruflu bir şekilde kullanabilmeniz için Cosa Klima Paketi 

Cepten Kontrol:

Cosa ile markası ne olursa olsun, klimanızın kumandasını cep telefonunuza taşıyarak, klimanızı evde olmasanız bile dilediğiniz yerden kontrol edebiliyorsunuz.

%40’a Kadar Tasarruf:

Cosa ile evinize varmadan klimanızı çalıştırabilir, konforlu bir ferahlık için ısı ve nem değerini telefonunuzdan kontrol edebilir, gereksiz enerji tüketimini kontrol altına alarak klimanızın elektrik tüketimine %40’lara varan tasarruflar sağlayabilirsiniz.


Otomatik Kontrol:

Cosa otomatik kontrol özelliği sayesinde sizin konumunuzu algılayarak siz eve gelmeden evinizin ısısını ayarlar. Böylelikle sıcak yaz günlerinde ferah evinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Haftalık Programlama:

Klimanız ve kombiniz istediğiniz gün ve saatlerde ihtiyacınıza göre çalışır.

Raporlama:

Klimanızı veya kombinizi hangi modda kaç saat kullandığınızı, evin sıcaklık ve nem değişimlerini gösterir.

Cosa Kombi Paketi:

Cosa kombinizi cep telefonundan yönetmenizi sağlayan akıllı bir oda termostatıdır.

Sonbahar ve kış aylarında kar, yağmur, soğuk, rüzgar derken evimiz mevsim geçişleri esnasında oldukça fazla enerji tüketiyor. Özellikle kış aylarında evimizin ısısını ayarlamak oldukça zor.

Kombiyi sürekli açıp kapamak ise enerji tasarrufu yapmak için bir çözüm yolu üretmiyor çünkü bu taktikle enerjiyi verimsiz şekilde kullanmış oluyoruz.

Kombiniz üzerinden yapmış olduğunuz ayar evin sıcaklık ayarı değil petek suyu sıcaklık ayarıdır. Kombiniz, balkonunuzda veya mutfağınızda olduğu zaman evin sıcaklığını ölçemez. Hal böyleyken konforsuz bir ev sıcaklığında yaşayıp yüksek doğal gaz faturaları ödersiniz.

Tüm bu sorunların çözümü için Cosa Akıllı Termostat ile tanışın!

Cosa, kombinizi doğalgazın en verimli tüketileceği sıcaklıkta çalıştırır ve yanlış kombi kullanımının önüne geçerek doğalgaz faturanızdan %30’a kadar tasarruf etmenizi sağlar.

Cosa, kombinize kolayca bağlanır, kablosuzdur ve cep telefonuyla kullanılır.

Akıllı özellikleri sayesinde 3 farklı modda çalışan Cosa, siz evde olduğunuzda evinizin sıcaklığını sabit tutar, siz uyurken evinizin sıcaklığını hissetmeyeceğiniz kadar düşürür, siz dışarıdayken evinizin sıcaklığını yeniden kolayca ısıtabileceği kadar düşürür ve siz evinizde değilken de tasarruf etmenizi sağlar.

Özetle:

Artık Cosa Akıllı Kombi ve Klima Paketi sayesinde akıllı olmayan klima ve kombinizi akıllı hale getirmek çok kolay!

Ürün içerikleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak için Cosa Akıllı Kombi - Klima Paketi ve Cosa Akıllı Klima Paketi ‘ni inceleyebilirsiniz.

Eğer akıllı ev sahibi olmaya karar verdiyseniz bu yolculuğa vakit kaybetmeden Evde360 ile hemen başlayın!

Akıllı ev sistemleri ile ilgili sorularınızı bize 0850 304 43 82 telefon numarasından ya da bize ulaşın formundan bildirebilirsiniz.


Eğer kombi ve klimanızın yanında evinizdeki diğer sistemleri de akıllandırmak istiyorsanız ama aklınızda bazı soru işaretleri varsa Akıllı Evde Yaşamanın 7 Faydası isimli makalemizi okuyabilirsiniz.