AKILLI EV BAŞLANGIÇ PAKETLERİ

   AKILLI EV BAŞLANGIÇ PAKETLERİ

   Hayatımızdaki tüm cihazların internete bağlanabildiğini hayal edebiliyor musunuz?

   Sadece akıllı telefonlar ve bilgisayarlardan bahsetmiyoruz; saatler, hoparlörler, ışıklar, kapı zilleri, kameralar, pencereler, pencere panjurları, sıcak su ısıtıcıları, mutfak aletleri ve aklınıza gelebilecek tüm elektrikli cihazlar. Peki ya tüm bu cihazların sizinle iletişim kurabildiğini, sizin komutlarınızı alabildiğini ve size eviniz hakkında bilgiler gönderdiğini düşünebiliyor musunuz?

   Bahsettiğimiz tüm bunlar artık bilim-kurgu ya da hayal değil. Tüm bu bahsettiklerimiz günümüzde “Nesnelerin İnterneti” olarak adlandırılmakta ve akıllı ev otomasyonunun en önemli temel bileşenlerindendir.

    

   Ev Otomasyonu Nedir?

   Akıllı ev otomasyonu, aydınlatma ve ısıtma gibi sistemlerin uzaktan izlenmesini ve yönetilmesini sağlamak için bir ağ ile birbirine bağlı cihazların kullanıldığı evler için kullanılan bir terimdir.
    
   Ev otomasyonunda, bir cihazın nasıl tepki vermesi gerektiğini, ne zaman tepki vereceğini ve neden tepki vereceğini belirleyebilirsiniz. Akıllı ev sistemlerinde takvimi siz belirlersiniz, geri kalan her şey ise otomatik olarak gerçekleşir ve kişisel tercihlerinizi temel alır. Böylece akıllı evler size kontrol, kolaylık ve para tasarrufu sağlar.
   Ev otomasyonu, siz evde yokken oluşabilecek beklenmedik olayları size haber verir ve eve erişiminizi sağlayarak gerekli önlemleri almanıza yardımcı olur.


    
   Akıllı ev sistemlerine sahipseniz iPhone'unuzu, Android cihazınızı veya diğer uzaktan kumandanızı kullanarak evinizdeki ayarları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
    
   (Eğer akıllı ev sistemleri hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız Akıllı Ev Sistemleri Nedir? makalemizi okuyabilirsiniz.)

   Günümüzde akıllı ev sistemlerinin yaygınlaşmasıyla birçok ürün kategorisi oluşmuştur. Evde360 olarak sizlerin evlerini akıllı bir hale getirebilmesi için en çok tercih edilen markalardan oluşan Akıllı Ev Sistemleri Başlangıç Paketleri ile ilgili bir makale hazırladık. Umarız bu makale akıllı evinizi oluşturmak için ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak ürünleri bulmanıza yardımcı olur.
    

   Zipato Maxi Hobi Paketi 

   Zipato Maxi Hobi Paketi sayesinde evinizdeki aydınlatma ve elektrikli sistemleri akıllı hale getirirken aynı zamanda güvenlik alarm ve emniyet sistemine de sahip olursunuz.
    

   Paket İçeriği:

   1 adet Zipamicro
   1 adet Zipato Akıllı Priz
   1 adet Kapı/Pencere Sensörü
   1 adet PIR Hareket Sensörü
   1 adet Duman Sensörü

    
   Zipato’nun bir de Mini Hobi Paketi bulunmaktadır. Bu paketin Maxi Hobi Paketi’nden farkı sadece aydınlatma ve elektrikli sistemleri akıllı hale getirmesidir.
    

   Zipato Mini Hobi Paketi

   Paket İçeriği:

   1 adet Zipamicro 2 adet Zipato Akıllı Priz
   1 adet Zipato RGBW

    
   *Bahsettiğimiz tüm cihazlar için farklı senaryolar geliştirerek cep telefonunuzdan ve tabletinizden kontrol edebilirsiniz.
    
   *Tüm bu ürünlerin kurulumu oldukça kolaydır, bina yapısında herhangi bir değişiklik gerektirmez.
    
   *Daire sahipleri, paketleri istedikleri zaman sadece ek ürünler ile kolayca genişletebilir ve yeni özellikler ekleyebilirler.
    
   (Ürünlerin içerikleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak istiyorsanız Zipato Maxi Hobi Paketi ve Zipato Mini Hobi Paketi 'ni ziyaret edebilirsiniz.)

   Somfy Akıllı Ev Başlangıç Paketi

   Somfy Akıllı Ev Başlangıç Paketi, ev otomasyon sisteminin temel işlevlerini yerine getirmenize yardımcı olan cihazları içermektedir.

   *Kurulumu hızlı ve kolaydır, binanın yapısında herhangi bir değişiklik gerektirmez.
    
   *Bu başlangıç paketi içerisinde yer alan cihazları birkaç dakika içinde kullanıma uygun hale getirebilir ve evinizdeki herhangi bir alanı eşsiz bir tasarımla zenginleştirebilirsiniz
    
   *Somfy’nin arayüzü olan ve kolay kullanım sağlayan Tahoma’yı telefonunuza indirerek:
    
   • Ana ekrandan akıllı evinizi kontrol edebilirsiniz.
   • Fonksiyonlarınızı 3 menü ile kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.
    
   TaHoma, evinizde daha konforlu, güvenli ve ekonomik bir düzen sağlar.
    
   TaHoma' nın size sunduğu en büyük avantaj, 100 den fazla cihaz ile uyumlu çalışmasıdır.

   Paket İçeriği:

   1 adet Somfy Tahoma Akıllı Ev Merkezi Ünite 1 adet İç Mekan Hareket Dedektörü
   1 adet Kapı Pencere Dedektörü
   1 adet Duman Dedektörü
    
   (Ürünlerin içerikleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak istiyorsanız Somfy Akıllı Ev Başlangıç Paketi 'ni ziyaret edebilirsiniz.)


   Somfy Aydınlatma Paketi

   *Aydınlatma donanımınızın arkasına yerleştirilecek küçük bir kutu, uzaktan kumandalı bir priz, veranda için bir kontrollü lambalar dizisi ve daha fazlası Somfy Aydınlatma Paketi ile tüm iç ve dış mekan aydınlatmanızı kolayca yönetebilirsiniz.
    
   *Uzaktan kumanda her şeyi bağlamanıza ve ışıklarla istediğiniz gibi oynamanıza izin verir.
    
   *Radyo teknolojisi sayesinde de, kablosuz sistem göz açıp kapayıncaya kadar kurulabilir.
    

   Paket İçeriği:

   1 adet Connexoon RTS
   3 adet İç Mekan Aydınlatma Alıcısı 

    
   (Ürünlerin içerikleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak istiyorsanız Somfy Aydınlatma Giriş Paketi 'ni ziyaret edebilirsiniz.)
    

   Fonri Kablosuz Akıllı Güvenlik Paketi 

   *Fonri Akıllı Güvenlik Paketi bahsettiğimiz tüm paketler arasında en ekonomik fiyatlı olandır.
    
   *Fonri Nova Wi-Fi Güvenlik Sistemi evler, daireler ve mülkler için kompakt, kablosuz, kurulumu ve kullanımı kolay, akıllı bir güvenlik sistemidir.
    
   *Fonri sadece bir güvenlik sistemi değil, IP kameraları ve akıllı prizleri ile aynı zamanda bir ev otomasyon sistemidir.
    
   *Fonri Kablosuz Akıllık Güvenlik Paketi’nde de diğer markalardaki gibi akıllı evinizi oluştururken en çok ihtiyaç duyacağınız ürünler bulunmakta. Bu pakete dilerseniz ihtiyacınıza göre ilave sınırsız aksesuar ekleyebiliyorsunuz.
    
   *Paket içeriğinde yer alan tüm ürünleri telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz.

   *Fonri Nova, alarm sistemini rahatlıkla devreye almak ya da devreden çıkarmak için parola ya da RFID tag kullanma imkanı sağlar.
    

   Paket İçeriği:

   1 adet Ana Panel (Dahili iç siren)
   1 adet Kablosuz RFID Tuş Takımı;
   1 adet Kablosuz Dış Ortam Siren
   1 adet Kablosuz Hareket Sensörü
   1 adet Kablosuz Kapı & Pencere Sensörü
   1 adet Kablosuz Kumanda
   1 adet RFID Tag

   (Ürünlerin içerikleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak istiyorsanız Fonri Kablosuz Akıllı Güvenlik Paketi 'ni ziyaret edebilirsiniz.)

   Fibaro Başlangıç Seti

   *Fibaro Başlangıç Paketi sizin için listelediğimiz başlangıç kitleri arasında en pahalı olanıdır.
    
   *FİBARO Başlangıç Kiti ev otomasyon sisteminin temel işlevlerini yerine getirmenize yardımcı olan cihazları içermektedir.
    
   *Akıllı olmayan evinizi akıllı bir hale getirmek Fibaro ile çok daha kolay. Çünkü Fibaro binanızın yapısında herhangi bir değişiklik gerektirmez ve kurulumu oldukça hızlı ve basittir.
    
   *Fibaro başlangıç paketinin içerisinde güvenlik sistemleri+akıllı priz yer almaktadır.
    

   Paket İçeriği: 

   1 adet Akıllı Priz 1 adet Z-Wave Kontrol Ünitesi 1 adet Su Baskını Sensörü
   1 adet Duman Sensörü
   1 adet Hareket Sensörü
   1 adet Kapı/Pencere Sensörü
    
   *Su baskını, hareket, duman ve kapı/pencere sensörü evinizdeki önemli aktiviteleri izlemenizi ve doğru zamanda doğru aksiyon almanızı sağlar. Akıllı priz ile elektronik cihazlarınızı uzaktan kontrol edebilir ve elektrik tüketimlerini izleyebilirsiniz.
    
   *Android ve IOS cihazlarda çalışan Fibaro uygulaması ile akıllı evinizi yönetmeniz daha da kolay.
    

    
   (Ürünlerin içerikleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak istiyorsanız Fibaro Başlangıç Seti'ni ziyaret edebilirsiniz.)

   Özetle:

   Artık sitemizdeki Akıllı Ev Başlangıç Paketleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi biliyorsunuz. Bahsettiğimiz gibi bu paketler sayesinde evinizi cep telefonunuzdan kolayca yönetebilecek, eviniz bir tehlike altındayken anında haberdar olabileceksiniz.

   Siz de bu makalemizden yararlanarak kendi bütçenize en uygun akıllı ev başlangıç kitini seçebilir hayatınızı daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

   Umarız Evde360 olarak hazırladığımız bu makale Akıllı Ev Sistemleri Başlangıç Kitleri hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı olmuştur.

   Eğer akıllı ev sahibi olmaya karar verdiyseniz bu yolculuğa vakit kaybetmeden Evde360 ile hemen başlayın!

   Akıllı evinizi oluşturmaya karar verdiyseniz ve Evde360'nin abonelik sitemlerinden farkının ne olduğunu merak ediyorsanız Evde360 ve Diğer Seçenekler isimli makalemizi okuyabilirsiniz.


   Akıllı ev sistemleri ile ilgili sorularınızı bize 0850 304 43 82 telefon numarasından ya da bize ulaşın formundan bildirebilirsiniz.