Formda Kalmanın En Akıllı Yolu: Akıllı Tartılar


Akıllı Tartı Nedir?


Akıllı tartılar, tartıldığınızda sadece kilonuzu değil, kilonuzdan daha fazlasını gösteriyor. Ürün görünüm olarak klasik dijital tartılara benzese de gelişmiş teknolojik özellikleri ile onlardan çok daha fazlasını sunuyor.


Vücut profil analizi yapmak sağlık bakımından çok yararlı ve gereklidir. Vücudunuzda bulunan yağ, kas, su ve kemik oranlarını bilmek, sağlık hedeflerinize ulaşıp ulaşmadığınızı anlamanıza yardımcı olur. Mesela, vücudunuzdaki kas oranını yükseltirken yağ kaybettiğinizi fakat su seviyenizi koruduğunuzu bilmek daha sağlıklı ve güven vericidir.Akıllı tartılar sayesinde bu verileri takip etmek artık çok kolay!


Akıllı Tartı ile Ne Yapabilirsiniz?


Akıllı tartılar sayesinde vücut yağ oranı ölçümü, vücut kas oranı ölçümü, vücut kemik oranı ölçümü, günlük gereken kalori miktarı ölçümü yaparak vücudunuzu yakından tanıyabilir ve kontrol edebilirsiniz. Vücut kitle indeksini öğrenmeyi sağlayan akıllı tartılar, iPhone ve Android telefonlarla entegre bir biçimde çalışıyor. Her vücut için uygulanması gereken beslenme programı farklıdır ve uygun beslenme için kişinin kendi vücudunu tanıması önemlidir. Akıllı Tartılar sayesinde sadece diyet randevularında değil, her an vücudumuzun kas-yağ dengesini ve su oranını öğrenebilir, beslenme programımızı buna göre sürdürebiliriz.


Birçok akıllı tartının hafıza özelliği sayesinde önceki ölçümlerinizi görebilir kilo takibinizi daha doğru yapabilirsiniz.Günlük kalori ölçümü özelliği olan akıllı tartılarla kendi kilonuza ve vücut değerlerinize uygun olarak günlük ne kadar kalori almanız gerektiğini öğrenebilir, böylece kendinize uygun diyet programı uygulayabilirsiniz. Akıllı Tartılar sağlığınızı en az sizin kadar düşünüyor.En önemlisi de Akıllı telefonlara yüklenen uygulama sayesinde, tartıdan elde edilen tüm ölçümler kayıt altına alınarak grafik haline getirilebiliyor ve böylece kilonuzu da vücut değerlerinizi de en doğru şekilde takip edebiliyorsunuz.İdeal Kilo Nedir?


Sizlerin de bildiği gibi sağlıklı bir vücuda sahip olmak için “ideal kilo”da olmak ve bu kiloyu korumak oldukça önemlidir. Peki “ideal kilo” nedir? İdeal kilo boyunuz ve cinsiyetiniz dikkate alındığında sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için gerekli olan kilodur. Akıllı tartılar sayesinde bu kilo aralığınıza ulaşabilir, bu kiloyu koruyabilir ve takibini sağlayabilirsiniz.Akıllı Tartı Nasıl Kullanılmalı?


Akıllı tartıları kullanmak sandığınızdan daha kolay! Markalara göre tartı özellikleri değişse de kurulumları ve kullanımları genellikle aynıdır. Her şeyden önce aldığınız akıllı tartınızı Bluetooth yoluyla telefon ya da tabletinize bağlamanız gerekmektedir. Bu bağlantıyı sağlamak ileride vücut analiz takibini akıllı cihazınızdan görüntülemeniz için önemlidir. Bluetooth bağlantısını kurduktan sonra tek yapmanız gereken normal bir tartıda olduğu gibi üzerine çıkıp tartılmak. Artık telefonunuzda kas, yağ, su ölçülerinizi, kilonuzu ve vücut analizinizi görüntülemeye ve takibini yapmaya hazırsınız!Artık akıllı tartılar ve ne işe yaradıkları hakkında oldukça fazla bilgiye sahipsiniz. Modelleri ve özellikleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz akıllı tartılarımıza buradan göz atabilirsiniz.Gördüğünüz gibi, Yakın gelecekte tüm cihazların Wifi ve Bluetooth ile birbirine bağlanacağı düşünülmektedir, bu ürünlerden daha fazlasını keşfetmek için "Nesnelerin İnterneti (IoT) Nedir?" adlı makalemize göz atabilirsiniz.


Eğer aklınıza takılan konular varsa bize 0850 304 43 82 telefonundan ya da çağrı merkezimiz üzerinden bildirebilirsiniz.