Bebek İzleme Cihazları 

Görmek İnanmaktır!

Bebek izleme cihazları hayatınızı kolaylaştıracak bir çok özelliğe sahip bir monitor türüdür. Geçmişte ebeveynler sadece sesli uyarı sağlayan bebek telsizlerine güveniyorlardı ancak ebeveynler olarak bizler, çocuklarımızı ancak görüp duyabildiğimizde onların güvende olduklarını hissederiz. Yeni nesil bebek izleme cihazları bizlere hem görsel hem de ses efektleri sağlıyor. Ebeveynlere birçok avantaj sağlayan bu monitörler fiyat açısından biraz pahalı olsada işlevlerini yerine getirme konusundaki verimliliği onlara harcanan paranın oldukça üstünde. 

Evde360 Ekibi olarak makalemizin bu kısmında sizlere “Bebek İzleme Cihazları”nın faydalarından söz edeceğiz:


Geniş İzleme Alanı

Artık bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılamak için günlük yaşantınızdan vazgeçmek zorunda değilsiniz! Bebek izleme cihazları, sizin ve bakıcınızın bebeğiniz odasında uyurken odanın içini net bir şekilde görebilmenizi sağlar. Böylece siz ve bakıcınız günlük aktivitelerinize gönül rahatlığıyla devam edebilirsiniz.

Huzur ve Güvenlik 

Görüntüsüz monitörlerde kişi bebeğin etkinliklerinden gelen sesli uyarılara bağlı olduğundan dolayı bebeği göremediği için endişelenmeye devam edebilir. Fakat bir video monitörüne sahipseniz bakıcınız veya siz, bebeğin görüntülerini her zaman kontrol edebildiğinizi bildiğiniz için huzur içinde kalırsınız. Aynı zamanda, bebeğin tüm hareketleri ve faaliyetleri kontrol altına alabildiğiniz için ve bebeğin uyuduğu pozisyonu kontrol edebildiğiniz için bebeğinizin uykudayken de güvenliğini sağlamış olursunuz.

Herhangi Bir Yerden İzleme

Birçok ebeveyn çocuğunu uzun bir süre boyunca başka bir bireyle bırakma konusunda endişeli ve doğal olarak şüphelidir. Çalışırken veya bir iş toplantısındayken onları kontrol etmek için öğle yemeği molası sırasında işten eve dönmeye can atıyor olabilirsiniz. Bebeğiniz söz konusu olduğunda güvenliğin şaka olmadığının farkındayız. Birçok ebeveyn fiziksel olarak bebeklerinin yanında olamadıkları zamanlarda “Bebek İzleme Cihazları” sayesinde onları telefonlarından, tabletlerinden ve bilgisayarlarından takip etme imkanı buluyor. 


Bebek Sağlığı

Video monitörü ile çocuğunuzun nöbet geçirdiğini, solunum güçlüğü çektiğini ve hatta vücut kaşıntısı hissettiğini fark etmek mümkündür. Ek olarak, bebeğiniz boğulma tehlikesi geçirdiğinde de bunu fark etmenizi sağlar.

Hatta daha büyük çocukların ev işlerini ve ödevlerini yaptığını da kontrol edebilirsiniz. Birçok ebeveyn için, bebek video monitörü, nihayet “iki yerde aynı anda” olabilme hissini veren bir rahatlık ve güven kaynağıdır.

Uyku Sağlığı

Ebeveynler için en büyük problemlerden biri bebeklerin geceleri sık sık uyanmasıdır. Bu nedenle aileler bebeklerini sürekli kontrol etme ihtiyacı hisseder bu durum da uykusuzluğa sebep olur. Görüntülü monitörleri ile bebeğinizin mutlu ve güvenli olduğunu kontrol edebilirsiniz. Böylece bebeğinizin odasına giderek onu rahatsız etmemiş olacaksınız.


Güvenlik

Ailelerin korkulu rüyalarından biri de bebekleri ayaklanmaya başladığında düşme tehlikesiyle karşı karşıya kalmasıdır. Bebeğinizin yataktan düşme tehlikesini veya odasında oynarken tehlikeli hareketler yapmasını önlemeyi bebek kamerası ile sağlayabilirsiniz. Bu sayede bebeğinizin bir tehlikeyle karşı karşıya olup olmadığını hemen anlarsınız.


Ek Özellikler:

Gece görüşü özelliği sunan modellerde siyah-beyaz gece görüşü özelliği ile bebeğinizi tıpkı gündüz olduğu gibi izleyebilirsiniz.

Ortam termometresi özelliği sunan modellerde bebeğinizin bulunduğu ortam için sıcaklık aralığı belirleyebilir ve sıcaklık belirlediğiniz aralığın dışına çıktığında kameranızın uyarı vermesini sağlayabilirsiniz.

Ninni ve şarkı kayıt özelliği sunan modellerde sakinleştirici ninniler bebeğinizi sakinleştirir ve huzurlu bir uyku çekmesini sağlar.

Karşılıklı konuşma özelliği bulunan modellerde ise bebeğinizle yanındaymış gibi konuşabilir gerekli durumlarda bebeğinizin sizin sesinizle sakinleşmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer siz de tüm bu özelliklere sahip olan bir bebek takip cihazına sahip olmak istiyorsanız. Weewell Sphera Dual Watch'a bir göz atın!

       

Özetle:

Videolu bir monitör, modern bir annenin sahip olmak isteyeceği bir şey. Bu dijital cihaza sahip olmanın yararı, üzerine konulan fiyatın ötesine geçer. Eğer siz de bebeğinizin güvenliğini sağlarken daha huzurlu ve rahat olmak istiyorsanız Evde360’deki Bebek İzleme Cihazlarını inceleyebilirsiniz!

Bebeğinizin sağlığını ne kadar önemsediğinizin farkındayız. Soğuk kış aylarında bebeğinizin sağlığı için evinizin doğru sıcaklıkta olması, buna bağlı olarak kombi kontrolü oldukça önemli. Sizler için hazırladığımız Normal Kombiyi Akıllı Hale Dönüştürme isimli makalemiz size bu konuda oldukça yardımcı olacak.


Eğer bebek sağlığı ve bebek ürünleri ile ilgili sorularınız varsa bize 0850 304 43 82 telefonundan ya da bize ulaşın formundan bildirebilirsiniz.