Normal Bir Klima ve Kombi Nasıl Akıllı Hale Getirilir


Akıllı Ev Sistemleri:


Akıllı Ev Sistemleri, ev sahiplerine konfor, güvenlik, enerji verimliliği (düşük işletme maliyetleri) ve kolaylık sağlayan ev sistemleridir ve birbirleriyle iletişim kurabilen, aydınlatma, ısıtma, klima, TV, bilgisayar, eğlence, ses ve görüntü sistemleri, güvenlik ve kamera sistemlerine sahip cihazlardan oluşur.

Akıllı ev teknolojisi sayesinde evinizdeki herhangi bir odadan ya da dünyanın herhangi bir yerinden telefon veya internet yoluyla evinizi kontrol edebiliyorsunuz.

Bunun dışında akıllı evler,  ev ve bina sakinlerine çeşitli faydalar sağlar. Bunlar; teknolojinin ve kişisel bilginin son 30 yılda bize getirdiği faydalar gibi para, zaman ve enerji tasarrufudur.Günümüzdeki evlerin çoğunda bu cihazlar ve sistemler mevcut değildir fakat siz de evinizi son teknolojiye uyarlamak ve hayatınızı daha kolay bir hale getirmek istiyorsanız Evde360’de satılan ürünler ile bina yapısında hiçbir değişiklik yapmaya gerek olmadan kolay bir şekilde akıllı evinizi oluşturabilirsiniz.

Nesnelerin interneti ile akıllı hale gelen prizler, kameralar, termostatlar gibi artık kombi ve klimalar da akıllı hale getirilebiliyor.

Mevsim değişikliklerine bağlı olarak ev ısısını ayarlamanın ne kadar zor olduğunun Evde360 olarak farkındayız.

Bu sebeple bu makalemizde sizlere akıllı olmayan klima ve kombinizi nasıl akıllı hale getirebileceğinizden bahsedeceğiz.

Akıllı olmayan kombi ve klimanızı nasıl akıllı hale getirebilirsiniz?

Cosa, siz evde değilken bile Cosa mobil uygulamasıyla ya da web üzerinden kombinizi ve klimanızı kontrol edebilmenizi sağlar.

Ayrıca Cosa istasyon ünitesi üzerinde yer alan buton ile ev, uyku, dışarı modları arasında geçiş yapabilirsiniz.

Cosa Akıllı Oda Termostatı Kablosuz Kombi ve Klima Kontrolü:


Cosa teknolojisiyle geliştirilen Akıllı Oda Termostatı Kablosuz Kombi ve Klima kontrolü gerek yaz sıcaklarında gerek kış aylarının soğuğunda evinizin en çok ihtiyaç duyacağı şey! Cosa ile artık hem kombinizin hem klimanızın kontrolünü sağlayabilir ve evinizin sıcaklığını ve konforunu kolayca yönetebilirsiniz. İşte Cosa ile normal klimanızı ya da kombinizi akıllı hale getirmenin avantajları!

Klima Kontrolü:

Sizlerin de bildiği gibi bunaltıcı yaz sıcaklarının evinizdeki ve işyerinizdeki tek çözümü klimadır! Fakat klimalar doğru kullanmadığımız durumlarda sağlığımıza zararlı olabiliyorlar. Şimdi klimanızı sağlıklı, konforlu ve tasarruflu bir şekilde kullanabilmeniz için Cosa Akıllı Oda Termostatı Kablosuz Kombi ve Klima Kontrolü var.Cepten Kontrol:

Cosa ile markası ne olursa olsun, klimanızın kumandasını cep telefonunuza taşıyarak, klimanızı evde olmasanız bile dilediğiniz yerden kontrol edebiliyorsunuz.

%40’a Kadar Tasarruf:

Cosa Akıllı Oda Termostatı Kablosuz Kombi ve Klima Kontrolü ile evinize varmadan klimanızı çalıştırabilir, konforlu bir ferahlık için ısı ve nem değerini telefonunuzdan kontrol edebilir, gereksiz enerji tüketimini kontrol altına alarak klimanızın elektrik tüketimine %40’lara varan tasarruflar sağlayabilirsiniz.


Otomatik Kontrol:


Cosa otomatik kontrol özelliği sayesinde sizin konumunuzu algılayarak siz eve gelmeden evinizin ısısını ayarlar. Böylelikle sıcak yaz günlerinde ferah evinizin keyfini çıkarabilirsiniz.


Haftalık Programlama:


Klimanızı ve kombinizi haftalık olarak ayarlayabilir, istediğiniz gün ve saatlerde ihtiyacınıza göre çalıştrabilirsiniz.


Raporlama:


Klimanızı veya kombinizi hangi modda kaç saat kullandığınızı, evin sıcaklık ve nem değişimlerini gösterir.


Kombi Kontrolü:


Sonbahar ve kış aylarında kar, yağmur, soğuk, rüzgar derken evimiz mevsim geçişleri esnasında oldukça fazla enerji tüketiyor. Özellikle kış aylarında evimizin ısısını ayarlamak oldukça zor. Kombiyi sürekli açıp kapamak ise enerji tasarrufu yapmak için bir çözüm yolu üretmiyor çünkü bu taktikle enerjiyi verimsiz şekilde kullanmış oluyoruz.Kombiniz üzerinden yapmış olduğunuz ayar evin sıcaklık ayarı değil petek suyu sıcaklık ayarıdır. Kombiniz, balkonunuzda veya mutfağınızda olduğu zaman evin sıcaklığını ölçemez. Hal böyleyken ne yazık ki konforsuz bir ev sıcaklığında yaşayıp yüksek doğal gaz faturaları ödersiniz.


Tüm bu sorunların çözümü için Cosa Akıllı Termostat ile tanışın!


Cosa Akıllı Termostat, kombinizi doğalgazın en verimli tüketileceği sıcaklıkta çalıştırır ve yanlış kombi kullanımının önüne geçerek doğalgaz faturanızdan %30’a kadar tasarruf etmenizi sağlar.


Cosa, kombinize kolayca bağlanır, kablosuzdur ve cep telefonuyla kullanılır.


Akıllı özellikleri sayesinde 3 farklı modda çalışan Cosa, siz evde olduğunuzda evinizin sıcaklığını sabit tutar, siz uyurken evinizin sıcaklığını hissetmeyeceğiniz kadar düşürür, siz dışarıdayken evinizin sıcaklığını yeniden kolayca ısıtabileceği kadar düşürür ve böylece siz evinizde değilken bile tasarruf etmenizi sağlar.Özetle:


Artık Cosa Akıllı Oda Termostatı Kablosuz Kombi ve Klima Kontrolü sayesinde akıllı olmayan klima ve kombinizi akıllı hale getirmek çok kolay!


Ürün içeriği ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak için Cosa Akıllı Oda Termostatı Kablosuz Kombi ve Klima Kontrolü’nü inceleyebilirsiniz.Kombi ve klimanızın yanında evinizdeki diğer sistemleri de akıllandırmak istiyorsanız ama aklınızda bazı soru işaretleri varsa Akıllı Evde Yaşamanın 7 Faydası isimli makalemizi okuyabilirsiniz.


Eğer akıllı ev sahibi olmaya karar verdiyseniz bu yolculuğa vakit kaybetmeden Evde360 ile hemen başlayın!


Akıllı ev sistemleri ile ilgili sorularınızı bize 0850 304 43 82 telefon numarasından ya da çağrı merkezimiz üzerinden bildirebilir veya Akıllı Ev Fiyat Teklif formu'nu doldurabilirsiniz.