Evde360 ile Stressiz ve Güvenli Tatilin Keyfini Çıkarın


Hepimiz bir an önce tatile çıkmak, deniz, kum ve güneşe bir an önce kavuşmak istiyoruz. Ama tatil her ne kadar bizi rahatlatıp dinlendirse de çıkmadan önce evimizi, güvenliğimizi ve yapılması gereken işleri düşünmek sıkıntılı olabiliyor. Çiçeklerimi kime bırakacağım? Ben yokken evimi hırsızlardan nasıl korurum? Geri döndüğümde temizlik yapmaya halim olacak mı? Acaba kedim ben yokken ne yapacak? Bu gibi soruları ve belki daha fazlasını o kadar düşünüyoruz ki tatile daha gitmeden kendimizi yoruyoruz. Biz de Evde360 olarak sizler için tüm bunlara çözüm bulduk ve makalemizde derledik. Artık akıllı cihazlar sayesinde evinizin güvenliğini de temizliğini de düşünmenize gerek kalmayacak ve rahatça tatilinize odaklanıp stres atabileceksiniz!
İşte Evde360 ile tatil öncesi yapılacaklar:

Evinize akıllı aydınlatma sistemi kurun!


Tatile çıkmadan önce alacağınız birkaç akıllı ampul ile siz uzaktayken de telefonunuzdaki uygulamadan ışıkları yakabilir ve dışarıya sanki evdeymişsiniz izlenimi verebilirsiniz. Böylece akşamları evde birileri olduğu düşünülür ve hırsızlık olasılığını elemiş olursunuz! Sadece tatil için mi ampul alacağım diyor olabilirsiniz. İşte bu yüzden Philips hue akıllı aydınlatma ürünleri tam da size göre! Evinizde 16 milyon renk seçeneği ile istediğiniz ambiyansı sağlayabileceğiniz, istediğiniz zaman nerede olursanız olun açıp kapatabileceğiniz bu aydınlatma ürünleri hem evinize sizin dilediğiniz havayı katacak hem de siz tatildeyken istediğiniz saatlere programladığınızda açılıp kapanarak sizi evde gibi gösterebilecek!Örneğin, Philips Hue Renkli Akıllı 3'lü Başlangıç Seti ile hem tatile giderken gözünüz arkada kalmasın hem de evinizde dilediğiniz ambiyansı yakalayabileceğiniz harika bir aydınlatma sahibi olun!


Güvenlik paketleri ile tüm endişelerinizi silin!


Hepimiz biliyoruz ki tatile çıkarken aklımızın bir kısmı hep evimizde kalıyor. Evim güvende mi, camları iyi kapattım mı, hırsız girer mi, evde bir problem olur mu? Artık tatildeyken evi düşünmeyip geçirdiğiniz zamana odaklanabilmeniz için Evde360 olarak sizi düşünüyoruz.


Pek çok farklı markanın akıllı ev ürünleri ile tanışın! Siz uzaktayken de telefonunuz ile kontrol edebileceğiniz, kapı/pencere ve hareket sensörleri başta olmak üzere pek çok güvenlik opsiyonları sayesinde başlangıç paketleri ile evinizi uzaktan da olsa koruma altına alabilirsiniz.


Somfy Ev Alarm Paketi ile nerede olursanız olun artık evinizden hep haberdar olup kontrol edebilirsiniz. Somfy’nin en yeni güvenlik çözümlerinden biri olan Home Alarm ile evinizi izinsiz girişlere karşı koruma altına alabilirsiniz. Evinize giriş yapılmaya çalışıldığı tespit edildiği anda, yabancıların içeriye girmesine dahi fırsat vermeden, 110dB siren devreye girer ve onları caydırır. Ayrıca eş zamanlı olarak akıllı telefonunuza da bir bildirim göndererek size anında haberdar eder.Home Alarm’ın kurulumu son derece rahattır. WiFi bağlantısı ile kolayca ayarlanır. IOS cihazlarla kurulum yapılıyorsa şifrelemeye de gerek kalmaz. Yedek pilleri bulunduğundan elektrik kesintilerinde çalışmaya devam eder. Üstelik evcil hayvanlar için de ideal güvenlik sistemidir. Somfy Hareket Sensörü akıllı algılayıcısı sayesinde 25 kg'ın altındaki hareketleri algılamaz. Böylece evde bıraktığınız evcil hayvanınızın alarmı çalıştıracağından endişelenmenize de gerek kalmayacak!


Akıllı bir kapı zili tam size göre!


Siz uzaktayken evinize kimler geliyor kimler uğruyor bilmek istemez misiniz? Belki siz tatildeyken evinize bir posta geldi ya da bir arkadaşınız, komşunuz kapınızı çaldı. Hepsinden haberdar olabilmek artık akıllı teknolojiler ile mümkün ve çok kolay.


Artık siz evde olsanız da olmasanız da kapınız çaldığında gelenin kim olduğunu rahatlıkla görebilir ve müdahale edebilirsiniz. Akıllı kapı zilleri, kolay kurulumları ve kullanımlarıyla evinize tahmin ettiğinizden daha büyük bir konfor ve güvenlik sağlayacak! 


Fonri Vn-db01 Kablosuz Akıllı Kapı Zili ile kapınıza gelen kapıcı, kargo yada herhangi bir misafirinizi kendi sesinizle karşılayabilirsiniz. İnternete bağlı Fonri akıllı kapı zilinizin düğmesine basıldığı anda cep telefonunuza anında çağrı gelir. Böylece evinizi kimin ziyaret ettiğini kilometrelerce öteden bile öğrenebilir ve müdahale edebilirsiniz.MicroSD kart desteği ile hareket algılandığında yada zile basıldığında karanlıkta bile olsa HD görüntü kaydı yapar. Bu kayıtlara akıllı telefonunuz üzerinden ulaşabilir, kimlerin geldiğini ya da zile bastığını görebilirsiniz. Siz nerede olursanız olun, Wi-Fi ağınıza bağlı zile basıldığı anda cebinize çağrı gelir. Üstelik zil üzerindeki dahili mikrofon ve hoparlör ile karşılıklı konuşabilirsiniz. Akıllı kilit ile evinizi sağlama alın!


Tatile çıkarken aklımızı en meşgul eden şey hırsızlık korkusudur. Siz evde değilken de evinize güvenebilmenin bir yolu da  akıllı kilitlerden geçer. Evinizi hiç olmadığı kadar sağlama almak sizin elinizde. Akıllı kilitler sayesinde kapınızı uzaktan rahatlıkla kilitleyebilir ve açabilirsiniz. Siz tatildeyken evinize girmesi gereken birine kapıyı kendi telefonunuzdan ve kilometrelerce öteden açabilirsiniz. Ya da siz işteyken okuldan dönen çocuğunuza kapıyı açabilir, çıkarken kilitlemeyi unuttuğunuzda telefonunuzdan rahatlıkla kilitleyebilirsiniz.


Yale ENTRTM Akıllı Silindir Kapı Kilidi sayesinde, size kilidiniz üzerinde 7/24 kontrol ve yönetim sağlayan ENTR mobil uygulamasıyla, kapınızı akıllı telefonunuzdan veya diğer Bluetooth özellikli cihazlardan doğrudan kilitleyebilir veya açabilirsiniz.Yale ENTRTM Akıllı Silindir Kapı Kilidi ile kapınızın kilidini açmak için birçok seçeneğiniz var. Mobil uygulamayı, parmak izi okuyucuyu, PIN kodu okuyucuyu veya uzaktan kumandayı kullanabilirsiniz. İhtiyacınıza en uygun çözümü seçin veya bu çözümlerin bir birleşimini kullanın. Tatile çıkarken mobil uygulamada isteğinize göre bir düzenleme yapabilir ve evinizin güvenliğini nerede olursanız olun sağlama alabilirsiniz. Böylece siz uzaktayken evinizin tamamen kilitli ve güvenli olduğunu bilebilir, ya da çiçeklerinizi sulaması gereken komşunuzun eve girmesine izin verebilirsiniz. Yale'nin yüksek güvenlik standartları ve teknolojideki son gelişmeleri sayesinde kapı kilidinizin kontrolü her zaman ve her yerde sizinle!Akıllı Priz ile aklınız evinizde kalmasın


Evde prizde unutmaktan korktuğunuz bir ütü, tost makinesi fırın ya da lamba olabilir. Ama artık akıllı prizler sayesinde siz tatildeyken bunları düşünmenize gerek kalmıyor! Cep telefonunuzdan rahatlıkla evinizdeki FIBARO akıllı priz modülü’nü ve ona bağlı bir cihaz olup olmadığını görüntüleyebilir, gerekli durumlarda prizi açıp kapatabilirsiniz. Eğer prizden ayırmayı unuttuğunuz bir cihaz varsa siz tatilden dönene kadar harcanacak olan onca enerji akıllı prizler sayesinde korunabilir ve israfın önüne geçilmiş olur. Üstelik bu sayede döndüğünüzde karşılaşacağınız yüksek faturadan da kaçınmış olursunuz.


Akıllı prizler ile tatilde ya da normal günlerde elektrikli cihazlarınızı evin herhangi bir prizinden uzaktan kontrol edebilir,  prize bağlı olan cihazın ne kadar enerji tükettiğini sistem üzerinden izleyebilirsiniz. Böylece güvenlik önleminin yanısıra genel olarak eneri tüketiminizi görüntüleyip buna göre bir tasarruf planı yapabilirsiniz.


 İç mekan kameralarıyla evcil hayvanlarınızı kontrol edebilirsiniz


Tatile çıkarken hepimizin aklına gelen ilk güvenlik önlemi evimize bir kamera yerleştirmek ve olan biteni her yerden görüntüleyebilmek olacaktır. Bunun için doğru bir iç mekan kamerası seçip evinize kurmanız gerekmektedir. Sonrası ise çok kolay: Nerede olursanız olun evinizi görüntüleyebilir ve içinizi rahatlatabilirsiniz. Üstelik eğer evde bir evcil dostunuzu bırakıyorsanız iç mekan kameraları ile onları her zaman kontrol edebilirsiniz.Uzaktan kontrol edilebilen Yale Smart Living Wifi 1080p İç Mekan Kamerası, siz dışarıdayken bile evde tam olarak neler olduğunu bilmenizi sağlamak adına kullanıma hazırdır, böylece hiçbir anı kaçırmazsınız. Dünyanın her yerinden kontrol edebilmenin yanı sıra uygulama hareket algılama bildirimleri alabilir ve evcil hayvanlarınız ve sevdiklerinizi dinleyip onlarla konuşabilirsiniz.İstediiğiniz anda canlı yayın akışınızı  istediğiniz yerden rahatlıkla  görüntüleyebilirsiniz. En güzel yanı da Yale İç mekan Kamerası, akıllı kapı kilitleri ve alarmlar da dahil olmak üzere, Yale Smart Living ailesindeki diğer güvenlik ürünlerine kolayca bağlanır ve Alexa ile çalışır. Böylece evcil hayvanınız ile ilgili bir durum olduğunda, çiçeklerinizin sulanması gerektiğinde ya da komşunuzdan kargonuzu içeri bırakmasını istediğinizde akıllı zil ile kapı önünüzü görüntüleyebilir, akıllı kilidinizi telefonunuzdan kontrol edip misafirinizi içeri alabilir ve tüm bunları yine iç mekan kamerası ile görüntülemeye devam edebilirsiniz.


Siz yoksanız evcil dostunuz var, evinizin ısısını uzaktan kontrol edin


Siz uzaktayken evde kalan evcil dostunuz için rahat ve sağlıklı bir ortam bırakmak istiyorsanız evin ısısını artık telefonunuzdan görüntüleyebilir ve ayarlayabilirsiniz. Siz tatildeyken evcil dostunuzun sıcaktan bunalmasını ya da üşümesini istemezsiniz. Bunun için bir akıllı termostat kurarak evinizin sıcaklığını uzaktan kontrol edebilir ve otomatik düzenlenmesini sağlayabilirsiniz. 

Üstelik kombiniz ya da klimanızın markası ne olursa olsun Cosa ile kombinizi/klimanızı kolayca akıllandırabilirsiniz.


Kombi Ve Klimanızı Bir Arada Yönetmek İsterseniz iki cihazdan oluşan Cosa Akıllı Oda Termostatı Kablosuz Kombi ve Klima Kontrolü’nü kullanabilirsiniz. Bu iki cihazdan biri Cosa Akıllı Oda Termostatı, diğeri Cosa Kablosuz Kombi Ünitesi’dir. Kombi Ünitesi kombinize takılır. Termostat ise adaptör ile çalışır ve ev sıcaklığının en doğru ölçülebileceği ve klimayı görebileceği bir yere yerleştirilir. Her iki cihaz da internete bağlanabilir ve modeme daha yakın olan cihazı internete bağlamanız önerilir. Diğer cihazı ayrıca internete bağlamanız gerekmez. Aralarında kablosuz olarak haberleşirler. Böylece evinizin sıcaklığını cepten yönetebilir, Cosa'nın akıllı özellikleriyle de tasarruf edersiniz.

Cosa cep telefonu uygulaması ile her yerden evinizin sıcaklığını kolayca yönetebilir, "Ev, Uyku, Dışarı" gibi farklı modlar arasında geçiş yapabilir, kendinize özel planlar oluşturabilirsiniz. İsterseniz birden fazla evi kontrol edebileceğiniz gibi, farklı aile üyelerinin aynı evi yönetmesini de sağlayabilirsiniz. Dilerseniz tatil dönüşünde de daha siz eve varmadan istediğiniz sıcaklığı ayarlayabilir ve evinize girer girmez bu konforun tadını çıkarabilirsiniz.


Tatil öncesi hazırlıkları tamamladık.Peki ya tatildeyken? Artık rahatlamayı ve eğlenmeyi düşünmelisiniz!

Müziğin tadını çıkarın!


Tatil demek kimimiz için dinlenmek kimimiz için eğlenmek demektir. Ama her ikisinde de müziğin tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Taşınabilir bluetooth hoparlörler ile ister deniz kenarında yoga yaparken, ister ormanda piknik yaparken ister otelde dinlenirken ya da arkadaşlarınızla parti yaparken dilediğiniz yerde istediğiniz müziği açabilir ve stres atabilirsiniz.SONY SRS-XB22 Bluetooth Hoparlör ile her yerde festival keyfi yaşayın! Yalnızca hoparlörü çantanıza koyun veya elinizde taşıyın ve partiye her yerde, her zaman devam edin. Canlı Ses modu, EXTRA BASS özelliği ve parti ışıkları size mükemmel bir taşınabilir müzik festivali yaratır. Ayrıca IP67 sınıfı sayesinde hoparlörü plaja (tuzlu su sorun değildir), ormana, çöle veya dilediğiniz her yere götürebilirsiniz; SRS-XB22, yüzey ne kadar tozlu olursa olsun çalmaya devam eder.Eğer müziğin tadını tek başına çıkarmak istiyorsanız da kablosuz kulaklıkları deneyebilirsiniz. Gürültü önleyici kulaklıklar ile kendinize zaman ayırabilir ve sakinleştirici bir parça ile istediğiniz ambiyansta rahatlayabilirsiniz!Kendinize anılar biriktirin, en heyecanlı anları bile kaydedin!


Tatile çıkmanın en güzel yanı harika geçen zamanı yanınızda taşıyabilmektir. Bunun için bol bol anı biriktirin! Gittiğiniz yerden kendinize küçük hatıralar bulun, bol bol fotoğraf çekin, hatta en güzel anları kayda alın! Go Pro modelleri ile artık gittiğiniz her yerde her anınızı kaydedebilir ve sonsuza kadar saklayabilirsiniz! En heyecanlı deneyimler, en romantik geziler, en eğlenceli geceler artık daha kalıcı olabilirler.

GoPro HERO7 Aksiyon Kamera ile telefonunuzla yakalayamadığınız deneyimleri paylaşın. HERO7  maceraya atılmak için her zaman hazırdır. Akıllı çekim özelliğiyle en iyi, en net fotoğrafları çekebilirsiniz. HERO7 yüzünüzün kare içerisinde olduğunu ve gülümsediğinizi ve daha fazlasını bilir. GoPro uygulaması, en iyi anlar ile harika videolar oluşturmak için bu ayrıntıları kullanır. Üstelik fotoğraflarınızı ve videolarınızı dikey olarak yakalarsanız Snapchat ve Instagram Hikayeleri için mükemmel olacaktır!


Daha küçük cihazlardan yanaysanız Foxshot FC-01 Aksiyon Kamera kullanabilirsiniz! Normal bir kameraya göre daha küçük bir boyutu olduğu için Foxshot Mini’yi taşıması ve tutması çok kolay. Ayrıca istediğiniz her yere yapışabilir! Foxshot Mini ahşap, mermer, cam, plastik vb. her türlü yüzeye yapışabilir. Böylece selfie çubuğuna ihtiyaç duymadan ailenizle, arkadaşlarınızla veya tek başınıza olduğunuzda her anınızı kaydedebilirsiniz. Üstelik giyilebilir özelliği sayesinde kameranızı bileğinize, bisikletinize kolayca sabitleyebilir ve her anınızı kaydedebilirsiniz.
Su geçirmez ürünler kullanın!


Tatil sırasında belki de en dikkat edeceğiniz şey kullandığınız her ürünün su geçirmez olduğunu kontrol etmek olacaktır. Yaz tatilleri söz konusu olduğu zaman su geçirmez ürünler hep idealdir. Kameralar, kulaklıklar, hoparlörler, telefonlar ve daha fazlası...Kullanacağınız kulaklığın Bluetooth özellikli ve su geçirmez olması size deniz kenarında, havuzda ya da sporda oldukça avantaj sağlayacaktır. Anker SoundCore Spirit Bluetooth Kulaklık ile yüzerken de müzik dinleyebilirsiniz. Hidrofobik Nano Kaplama özelliğiyle hem suya hem tere karşı dayanıklı Anker SoundCore Spirit Bluetooth Kulaklık ile istediğiniz sporu yapabilir ve su içinde bile müziğin tadını çıkarabilirsiniz.


Aynı şekilde hoparlörünüzün de su geçirmez olması bir avantajdır. Taotronics Mikrofonlu Vantuzlu Bluetooth Hoparlör ile müziği istediğiniz yere taşıyabilirsiniz! Bluetooth hoparlör IPX7 ölçütünde su geçirmezdir, böylece duş veya havuza getirebilirsiniz; 30 dakika boyunca 1 m suya kadar batırılabilir.


Güçlü ve rahat taşınabilirdir: Yüksek performanslı 5W sürücü, iç ve dış mekan kullanımı için kristal berraklığında, net bir ses ve sağlam bir bas üretir. Uzun Pil Ömrüyle, 950 mAh ve 6 saat çalma süresi ile istediğiniz kadar müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. Böylece tatil gezilerinde, pikniklerde plajlarda ve uzun bisiklet deneyimlerinde de kullanabilirsiniz.


Su geçirmez ürünlerin arasında en önemlilerden biri de akıllı saatlerdir. Günlük hayatımızı her anlamda kolaylaştıran ve kalite katan akıllı saatler su geçirmez özellikte de olunca tatilin vazgeçilmezleri oluyorlar. Örneğin Amazfit GTR 47 mm Titanyum Akıllı Saat ile tatil boyunca istediğiniz aktiviteyi yapabilir, nerede olursanız olun mesajlarınızı, maillerinizi, aramalarınızı görüntüleyebilirsiniz. Kulaklığınızdaki müziği saatinizden de rahatça değiştirebilmek, denizin ortasındayken bile telefonunuza gelen mailleri görebilmek, spor sırasında tüm vücut faaliyetlerinizi görüntüleyebilmek harika değil mi!


Amazfit A1902 GTR 47mm Titanyum Akıllı Saat, 5 ATM basınca ve 50 metre derinliğe kadar suya dayanıklıdır ve su altında bile yüksek hassasiyetli GPS performansı gösterebilir. Böylece bir havuzda ya da 50 metre derinliğe kadar açık sularda yüzerken, duştayken veya yağmurlu ya da karlı havalarda akıllı saatinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Yalnız, derin dalışlar ve su altında yüksek hızda hareketler için kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Bunların dışında da su geçirmez özellikli aksiyon kameraları ile tatilinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz!Şarjınız hiç bitmesin!


Tatil zamanı fotoğraf çekelim, müzik dinleyelim, internete girelim, sosyal medyada gezinelim derken telefonlarımızın şarjı anında bitiyor ve gün içerisinde şarj takviyesine mutlaka ihtiyaç duyuyoruz. Özellikle de uzun gezilere, eğlencelere katıldıysanız ya da tatilde bol bol fotoğraf çekilenlerdenseniz bir taşınabilir şarj cihazı size mutlaka çok iyi gelecektir. Powerbank modellerini incellemek isterseniz buraya tıklamanız yeterli.Bol bol yürüyün, yüzün, bisiklet kullanın


Tatilde stres atmanın herkes için birçok yolu var. Sık sık yüzmek, bisiklet kullanmak, kamp yapmak, partilere katılmak, piknik yapmak ya da sadece bir ağaç altında oturup kitap okumak... Ama hem sağlığınız hem de rahatlamanız için bol bol yürüyebilir, doğanın ve güzel havanın tadını çıkarabilirsiniz. Kampçılık, bisiklet turları gibi diğer tatil aktiviteleri için Schneider Mobiya Solar Lamba ve Xiaomi Mi Taşınabilir Elektrikli Hava Kompresörü ürünlerine ya da Hobi-Eğlence kategorimize göz atabilirsiniz. 
Ve artık tatiliniz yavaş yavaş sona ererken, eve gidince yapmanız gerek temizliği aklınızdan çıkarabilirsiniz. Bunun için robot süpürgelerden yardım alın. Onlar siz yorgunken de meşgulken de sizin evinizi temizler ve kirli ya da tozlu tek bir nokta bile bırakmazlar. Kısacası siz evde değilken bile süpürgeyi uygulama üzerinden uzaktan çalıştırabilirsiniz.


Artık stressiz ve güvenli bir tatil için neler yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Evde360 ailesi olarak size aklınız evde kalmadan geçireceğiniz zamana odaklanabileceğiniz, güzelce stres atıp dinlenebileceğiniz, eğlenebileceğiniz bir tatil dileriz!